rowerzyści
Rekreacja,  Sport

Spinning

Popularnym rodzajem sportu, który zaczyna być wyszczególniany jako jedna z najbardziej energetycznych aktywności fizycznych jest spinning. To dynamiczna dyscyplina sportowa, która przypomina trochę rekreację, ale nieco nawiązuje także do sportów ekstremalnych. Jest to na pierwszy rzut oka coś, co przypomina klasyczne jeżdżenie na rowerze, ale ogólnie jest w spinningu dużo więcej zalet niż w standardowym przemieszczaniu się na jednośladzie.

rowerzyści na drodze
Warto w szczególności zainteresować się spinningiem, kiedy na stałe ciekawi nas jeżdżenie na klasycznym rowerze jako rekreacja, czy sport amatorsko uprawiany. Powód? Spinning możemy uprawiać swobodnie nawet w okresie zimowym czy późną jesienią oraz wczesną wiosną. Jest to w wielkim skrócie mówiąc nic innego jak ćwiczenie na standardowych rowerkach treningowych. Nie jest to jednakże taki rower jaki możemy spotkać na klasycznej siłowni, czy też jaki występuje w naszym domowym zaciszu jako sprzęt do domowego treningu. W szczególności różnią się rowery spinningowe swą charakterystyczną konstrukcją, przez co rozumie się to, iż wymagają dużo większego wysiłku, by pokonywać na nich długie kilometry i dalekie dystanse.
Spinning okazuje się bardzo wytrzymałościową aktywnością fizyczną, więc pozwala znacząco wzmocnić poszczególne partie sylwetki. Dodatkowo, jest to sport uprawiany w rytm muzyki, a na środku sali treningowej znajduje się rower instruktora, który narzuca tempo jazdy oraz zachęca do tego, aby w odpowiedni sposób ćwiczyć. Przy spinningu możemy nie tylko nudno jeździć na płasko, jak to z reguły bywa przy jeździe na rowerze stacjonarnym. Możemy pedałować z góry, pod górkę, jak tylko sobie wymyślimy.
Wpis zawdzięczamy: