osrodek sportu i rekreacji gorzow wielkopolski

osrodek sportu i rekreacji gorzow wielkopolski

Nowe badania pokazują, że trening mózgu , aby bardziej efektywnie przetwarzać informacje mogą pomóc zachować pamięć, jak się starzejemy.

Co możemy zrobić, aby pomóc zachować i poprawić naszą pamięć?

-Miej szlaki mózgowe elastyczna przez nich wyzwanie: Spróbuj uczenia się nowego języka, nauczyć się grać na jakimś instrumencie i odtwarzać wymagających gier mózgu. Istnieje wiele źródeł dostępnych gier mózgu poprzez zakup przez Internet. Jednym z ostatnich badań UCLA przez dr Gary Small pokazuje, że nawet prowadzenia badań w Internecie wykazały poprawę funkcji poznawczych u uczestników, którzy byli częścią badań nad starzeniem się mózgu. -Dr Mały miał do powiedzenia: "To proste, codzienne zadania, takie jak przeszukiwanie Internetu wydaje się zwiększyć obwody mózgu u osób starszych, co dowodzi, że nasze mózgi są wrażliwe i mogą kontynuować naukę jak się starzejemy".

- Skupienie się na nowych informacji. To trwa kilka sekund informacje mają być przetwarzane przez hipokampa, gdzie przechowywana jest pamięć krótkotrwała. Więc zwrócić uwagę.

- Utrzymanie dobrego układu krążenia: mózgi, które nie otrzymują zdrowe, stabilne dostawy tlenu bogatych krwi może wystąpić spadek zdolności poznawczych.

- Prawidłowego odżywiania: Ostatnie badania wykazały, że optymalne Nutrition odpowiednich witamin i minerałów może poprawić utratę pamięci.

Możemy podsumować stwierdzeniem, że ludzie, którzy trzymają ich mózgi aktywne ćwiczenia umysłowe są mniej prawdopodobne, że choroba Alzheimera i demencji.

Robert Wilson, PH. D miał do powiedzenia. - "Okazało się, że częstotliwość aktywności poznawczej, a nie od aktywności fizycznej wiązało się z ryzykiem zachorowania na chorobę Alzheimera i szybkości spadku funkcji poznawczych, okazało się, że w porównaniu z osobami rzadko aktywności poznawczej, ryzykiem zachorowania na chorobę Alzheimera została zmniejszona o 50% u osób, które były często poznawczo ACTIVE ".

[Http://www.improvethebrain.com]

* Van Praag H Shubert T Zhao C, Gage FH (wrzesień 2005). "Ćwiczenie poprawia uczenie się i hipokampa neurogenezy w wieku myszy". J. Neurosci. 25 (38): 8680-5.

* Http: //www.newsroom.ucla.edu/portal/ucla/ucla-study-finds-that-searching-64348.aspx

** Robert Wilson, RS ET AL.NEUROLOGY, listopad 2007: 69: 1911/20 STRONA 3


- autor artykułu