osrodek sportu i rekreacji ul. nowowiejska 37b

Top Spin Siatkówka Podawać

Te rodzaje zagrywek są nazywane "Top Spin", ponieważ kierunek piłka wiruje wydaje się być na górze siatkówkę. Po nawiązaniu kontaktu piłka kręci od siebie iw kierunku przeciwnika.

Ten rodzaj korkociągu pomaga spadek kuli szybko w dół, bo to kierunek to kręci. Serwery który może konsekwentnie wykonywać Top Spin służą generalnie obawiali się, gdy krok się z powrotem do linii porcji, ponieważ te rodzaje zagrywek są notorycznie trudne do przejścia.alllineslogistics.pl - usługi magazynowe gdynia

Jako przechodnia, właśnie wtedy, gdy uważasz, że dostał się do dokładnie we właściwym miejscu, aby otrzymać Top Spin służyć będzie to spadek o 2 stopy przed sobą. Jest to sprzeczne z intuicją, ale kiedy zdajesz sobie sprawę, że masz do czynienia z górną serwerze wirowania spróbować zmusić się wziąć dodatkowy krok naprzód. To może sprawić, że różnica między dobrym podaniu i shanked pass.

Jak Podawać z Top Spin

Aby osiągnąć najwyższą efekt wirowania trzeba skontaktować piłkę nieco poniżej jej środka z podstawą dłoni, dzięki czemu można zwinąć rękę nad nim jak służyć. To daje jej spin, które potrzebujesz.

Znajdziesz tu także, że łatwiej kontaktować piłkę bardziej w tyle, aby dać Ci więcej czasu na uzyskanie niezbędnej nadgarstek przystawki. W przypadku kontaktu z piłkę przed sobą, jak byś podczas próby pływaka służyć to o wiele bardziej prawdopodobne, że będziesz skończyć wysłaniem służą do siatki, ponieważ przystawka nadgarstka trwa zbyt długo.

Zaletą dodatkową wysokości (zarówno na skoczni, a odległość piłka podróżuje po dotarciu na drugą stronę siatki) dlatego może skoczyć serwery użyć Top Spin służyć jako broń wyboru.

Granice Top Spin Podawać

Należy pamiętać, że top zagrywek wirowania są zazwyczaj najlepiej nadaje się do głębokich strefach na dworze (1, 6 i 5), a które mogą być trudne do manewrowania w krótszych stref (2,3 i 4). Ich skłonność do gwałtownego spadku sprawia, że ??o wiele trudniej trafić do tych stref blisko siatki, ponieważ służą jest bardziej prawdopodobne, aby wpaść do siatki po twojej stronie.

Jednak nie można przeciążać wartość powtórzenia, jeśli chodzi o wypracowanie swoich służy i ich możliwości. Jeśli można doskonalić krótki Top Spin służyć poprzez praktykę, idź naprzód i to zrobić. Ja z pewnością nie mówi, że to niemożliwe, po prostu nieco trudniejsze.

Andrea Fryrear jest redaktor naczelny Volleyball-Life.com i 17-letni weteran siatkówki. Ona grał liceum, Junior Olympic NCAA i międzynarodowej siatkówkę i uwielbia dzielić się swoją roboty żelbetowe wiedzą i doświadczeniem z innymi graczami.

Zapisz się do mojego newslettera i uzyskać cotygodniowe maile z końcówkami umiejętności siatkówka, ćwiczenia i wiele więcej!


- autor artykułu